Вступ до FPV

ETS-OSD-PRO_1

Ну що, поки мікрокоптер в дорозі, будем розбиратись із матчастю, так би мовити. Почну з того, шо ж таке FPV.

FPV (First Person View) – це такий тип дистанційного управління (RC: remote control), при якому керування моделлю здійснюється “від першої особи” – з точки огляду пілота.

FPV передбачає прикріплення маленької відео камери та аналогового телевізійного передавача на літаючу модель, та здійснення польоту з допомогою відео-картинки, яка передається на землю в реальному часі.  Відео відображається на спеціальних окулярах чи портативному дисплеї.

При такому польоті пілот бачить довколишнє середовище з точки зору літального апарата, так що навіть немає потреби за тим же апаратом спостерігати.

Ось типова картинка в окулярах пілота:

osd

В результаті, літальний апарат може бути скерований далеко за межі видимого горизонту, довжина відльоту обмежується лише діапазоном дистанційного керування та відео-передавача.

Поширення FPV набув протягом 2000-х – початку 2010 років.

Наразі це один з напрямків радіомоделювання що найшвидше розвиваються. Він породив невелику, але швидко зростаючу галузь із забезпечення продуктами для FPV.

При цьому FPV й досі залишається переважно “Зроби сам”-хоббі, а значить інколи буває досить складно вникнути в тему, без технічних знань чи попереднього досвіду в радіомоделюванні.

Глянемо що получиться в мене – без досвіду і без технічного підґрунтя. В будь-якому випадку:

challenge-accepted-cat

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>