Мій TBS Discovery. Build-log. Монтування модуля компаса Naza

Компас Naza – специфічна штука. З одного боку – без нього не працює GPS режим, а значить відсутня можливість автоматичного повернення додому і інші корисні функції, з іншого – саме через компас зазвичай наступає таке явище як легендарний “флайевей Naza” – мимовільний, неконтрольований політ коптера в невідомому напрямку (швидше всього в напрямку китаю).

Але не все так страшно, щоб флайевеї не траплялись, потрібно дотримуватись кількох простих правил:

1. Заклеїти боки корпуса Naza-M Lite чорною ізолентою (про це ми говорили тут)

2. Правильно прикріпити компас (про це поговоримо зараз)

Отже, правила кріплення компаса Naza для уникнення naza fly away

1. Прикріпити компас так, як це передбачено конструкцією – тобто, на спеціальний патичок, який йде в комплекті. Жодні аргументи, що це “не красиво”, “не ергономічно” і т.п. – не враховуються.

Справа в тому, що на патичок компас кріпиться не просто так, а щоб максимально зменшити наводки від інших елементів конструкції, які мають електромагнітне випромінювання – моторів, передавача відео та силових кабелів.

2. Кабель, який з’єднує компас та контроллер Naza, повинен проходити максимально далеко від силових кабелів (мінімально бажана відстань 3-4 см). В жодному випадку не допускати перебування кабеля Naza та силових ліній в одній площині (типу паралельно). Навпаки, бажано, щоб вони перетинались під прямим кутом.

Кабель не повинен вільно бовтатись. Навпаки – має бути жорство закріплений на протязі всієї відстані від компаса до контролера. Якщо відстань менша ніж довжина кабеля – кразе всього намотати його на стійку компаса.

3. Обов’язково потрібно калібрувати компас перед кожною зміною місця польотів. А бажано взагалі перед кожним польотом.

Підсумовуючи – картинка того, як можна намотувати кабель, а як – ні:

naza-compass-fix

А тепер власне про кріплення

Для початку, варто би зібрати детальки, що тримають компас, до купочки:

naza-gps-mast

 

В інструкції, якщо не помиляюсь, радять склеїти все супер-клеєм. В мене до нього немає особливої довіри, тому я залив епоксидкою.

Далі потрібно прикрутити кріплення до рами. Достатньо прикріпити основу зібраної конструкції двома болтіками.

На наш розсуд обираємо будь-яке з відмічених місць на рамі:

TBS-discovery-locations-to-fix-gps

 

Викручуємо 2 болтіки зі спейсерів-розділювачів, примощуємо кріплення і прикручуємо на місце. Я прикрутив в центр (вирішив, що менше мороки буде потім під-час налаштування Naza), приблизно ось так:

TBS-discovery-locations-to-fix-gps-1

До кріплення приклеюєм власне компас:

TBS-discovery-locations-to-fix-gps-2

Під’єднуємо кабель від компаса до контроллера Naza відповідно до власних вподобань, але  дотримуючись наведених вище рекомендацій.

Готово!

Ще трохи і квітка!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>