Мій TBS Discovery. Конфігурація

Привіт

Нарешті приїхали всі комплектуючі мого квадрокоптера (за вийнятком FPV-комплекту, якого я ще не купив, бо не визначився остаточно). Наведу їх перелік та магазини, в яких купував:

kobi-TBS-configuration

Отже – в основу взяв мейнстрімне рішення від team black sheep – квадрокоптер, спеціально заточений для FPV польотів і зйомок відео з допомогою GoPro. Заточеність полягає в спеціальній геометрії рами з розведеними передніми променями. Крім того на рамі присутні доріжки для підключення елементів, це дозволяє мінімізувати використання важких проводів, а значить зменшує вагу вцілому. Менша вага – довше літаєм :)

Ось тут продають ці рами: http://team-blacksheep.com/shop/cat:discovery

Окрім рам, TBS продає і решту необхідного обладнання – частину, від третіх виробників, а частину – під своїм брендом. Ціни на деякі комплектуючі – необгрунтовано високі, на мою думку (зокрема мотори, ESC, батареї), тому я зайнявся був пошуком дешевших, але при цьому зі схожими/ідентичними характеристиками та достатнім рівнем якості.

Перелопатив багато форумів, консультувався з багатьма коллєгами-радіолюбителями, та склав конфігурацію. Потім зайнявся пошуком магазинів, в яких їх продають. Тут теж провів аналіз – ціни на комплектуючі/репутація магазинів/швидкість доставки/якість роботи відділу підтримки і т.п.

Далі зробив замовлення і тепер, коли все приїхало – можу поділитись інформацією і про комплектуючі і про магазини. Для зруності опису – наведу комплектуючі, групуючи їх по магазинах.

Отже:

1. Рама

TBS DISCOVERY.

2. Серво-кабелі для ресівера

SHORT SERVO EXTENSIONS

Купляв безпосередньо у виробника. Доставка відбулась поштою Сінгапура. Відправка – протягом двох днів з моменту купівлі. Приїхало все акуратно запаковано в міцні картонні коробки.

Весь процес доставки зайняв 18 днів.

3. Контролер польотів

DJI NAZA-M Lite + GPS Multi-rotor Autopilot System Combo Set

4. Промені DJI для рами. 4 штуки

DJI F450/F550 Frame Arm Black

5. Кріплення батареї

Scorpion 210mm Lock Strap

6. Силовий кабель для батареї з XT60 конектором

Не знайшов підходящого на сайті, а на інших замовлення вже були сформовані, тому взяв такий - перепаяю.

Про магазин і доставку: попередні 4 елементи спочатку замовив на китайському goodluckbuy.com – в результаті чекав дні 3 на відправку, не дочекався. Коли уточнив в сапорта – коли буде відправлено, отримав відповідь – “постараємось наступного тижня”. Мене це не задовольнило – попросив скасувати замовлення і повернути гроші. Погодились без проблем.

Довелось шукати інший варіант – зупинився на http://www.rc711.com/. Магазин приємно здивував – відправили на наступний день після замовлення, а весь процес доставки зайняв всього тиждень часу. Посилка акуратно запакована в надійні тверді коробки. Пошта Гонконгу.

7. Мотори

Sunnysky V2216 800KV Outrunner Brushless Motor

8. Зарядний пристрій для LiPo батарей

iMAX B6 Digital RC Lipo NiMH battery Balance Charger та БЖ до нього PD1205 12V 5A AC Power Adapter (виявився фуфлом, тому взяв замість нього в одному харківському онлайн-магазині цей. Задоволений повністю)

Про магазин і доставку. Мотори і зарядник брав на banggood.com. Користуюсь цим магазином вже досить довго – купував тут ще свого мікрокоптера Hubsan X4 та запасні частини до нього. Загалом – магазин непоганий. Але є ряд ньюансів:

1. Інколи відвантаження товару може тривати до тижня. При чому, при покупці не пише, що товар Out of Stock

2. Система Review на сайті – брехлива. З радістю публікують тільки позитивні відгуки. При спробі додати негативний – його не публікують, коли висловлюєш претензії – намагаються “замнути” ситуацію і відкупитись

3. Товар пакують не дуже якісно – не використовують твердих картонних коробок, тому більшість речей звідти приїжджає помнутими.

Тобто, хитрожопі китайці, якщо коротко. Цього разу мою посилку відвантажили швидко – наступного дня після замовлення. Пошта китаю доставила все за 16 днів.

9. Апаратура радіоуправління

MX-12 2,4GHZ HOTT. Увага! Якщо зареєструватись на сайті і вказати адресу доставки – Україна, ціна автоматично зменшується на розмір ПДВ. Тобто на 20%. Ціна на сайті час від часу змінюється – я дочекався на акцію, коли ціна стала 150 Євро – до того було 200 Євро. Тобто тут можна зекономити, якщо мати терпіння :)

Пошта Австрії спрацювала добре- 9 днів на доставку.

10. Регулятори (ESC)

Afro ESC 20Amp Multi-rotor Motor Speed Controller (SimonK Firmware)

11. Батареї

Взяв 2 штуки поки-що. ZIPPY Compact 4000mAh 4S 25C Lipo Pack. З батареями є ньюанси – якщо брати з сінгапурського складу – то доставка получається дуже дорогою. Тому взяв зі європейського складу. Ціна самої батареї – трохи вище, але доставка за прийнятною ціною.

Також накупив на hobbyking.com різних конекторів, вогнетривкий пакет для заряджання і зберігання батарей та інші дрібниці.

Про магазин і доставку.  Hobyking – всесвітньо відомий магазин для радіомоделістів. Якість обслуговування на рівні. Бувають, інколи, затримки. Але погрози відкрити диспут на PayPal істотно пришвидшують швидкість обслуговування ))

Батареї з Голандії приїхали за тиждень, решта посилки – з Сінгапуру, десь за три.

12. І, нарешті, пропеллери

Порадили мені на початок взяти хороші нейлонові – від відомого виробника APC. Взяв по три штуки прямого та зворотнього обертання: раздва.

Магазин в США, посилка йшла біля місяця часу, без трек-номеру. Вже думав – доведеться купувати в нас, в 2 рази дорожче. Але таки приїхали. Останніми :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>