Будова квадрокоптера. Контроллер польотів

Мозок квадрокоптера і цим все сказано. Контроллер польотів визначає керованість та функціональність апарату.

Контроллерів продається доволі багато і досить різних. Напишу коротко про найвідоміші.

Отже, особняком стоять славнозвісні контролери від DJI:

  • Wookong
  • Naza V2
  • Naza Lite

Wookong варто обирати, якщо займаєтеся комерційною фото-і відеозйомкою – в  поєднанні з октакоптером і хорошим підвісом утворюють серйозний і дорогий засіб для відеозйомок. Сам контролер коштує близько $ 1000, це дорогувато для аматорського FPV – погодьтесь. Функціональність дозволяє здійснювати політ по маршруту в Google Maps (до 50 точок), управляти польотом з комп’ютера (при апгрейді до наземної станції), фокусуватися на точці інтересу, слідувати за точкою інтересу і т.п.

naza wookong

Naza V2 – така собі проміжна ланка між аматорською Naza Lite і професійним Wookong. Від старшого брата V2 відрізняють більш слабка апаратна частина, 16 точок на карті замість 50-ти , відсутність спеціальних режимів з точкою інтересу, відсутність підтримки наземної станції на Ipad і гірша стабілізація в польоті.

І, нарешті, Naza М Lite, яка, мабуть, найбільше підходить для квадрокоптерного FPV. Коштує вона недорого, функціональність у неї максимально урізана, що прискорює звикання. Літає ж при цьому вона просто відмінно. 

naza m lite

Ну і коротко про конкурентів:

OpenPilot. Проект має на меті реалізацію кращих можливостей усіх нині існуючих подібних систем, розроблених ентузіастами, і поєднує їх у єдиному, простому у використанні програмно- апаратному комплексі. Простота в даному випадку жодною мірою не означає спрощеності і компромісів. Ніяких жорстко прописаних констант і налаштувань, повноцінна інтерпретована мова програмування планів польоту, що завантажуються з наземної станції, та інші розвинені можливості . OpenPilot спочатку створювався як потужна платформа для БПЛА на основі всіх типів літальних апаратів.

Кажуть, що літає чудово. Але дуже складний в налаштуванні.

Rabbit Flight Controller II. Закрита система. Для утримання висоти потрібен сонар. Літає посередньо. Розроблений на базі проекту MultiWii.

RABBIT-II-sml

Ardupilot Mega. Велике сімейство контролерів з найбільш розвиненими можливостями. Є всі можливі режими польоту (care-free, утримання висоти та ін.), розвинені функції GPS (утримання позиції, повернення додому), можливість автономного польоту по точках, обльоту території та інше, підтримка OSD, модемів, Bluetooth, датчиків струму і напруги, автономне ведення польотних логів, відмінна і величезна документація.

Для нормальних польотів потрібно виконати досить складне налаштування багатьох параметрів.

MultiWii. Польотний контролер на основі Arduino – апаратної обчислювальної платформи, основними компонентами якої є проста плата вводу/виводу і середовище розробки на мові Processing/Wirin (типу С + +). Називається так історично тому, що в перших версіях були задіяні гіроскопи з контролера до ігрової консолі Nintendo Wii (Wii Motion Plus і Wii ​​Nunchuk), в даний момент платформа підтримує велику кількість сенсорів.

Досить недорога штука, але, відповідно і датчики бюджетні, а тому треба добрий захист від вібрацій. Та й з налаштуваннями треба добряче помучитись. Але літає теж добре.

Пісдсумок

Знайти контроллер можна на будь-який бюджет. При цьому, і це логічно, чим дешевший контролер – тим більше з ним мороки і більше зусиль потрібно витратити.

Для початківців, якщо по бюджету ок – оптимальний варіант Naza M Lite.

Ну а тим, кому найбільше задоволення приносить сам процес – мабуть підійде Ardupilot Mega чи MultiWii.

1 comment

  1. Pingback: kobi's FPV – Будова квадрокоптера. Схема

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>