Прикучую FPV

Окремо слід розповісти про обладнання для польотів по FPV.

Курсова камера

Камера, з якої передається картинка в “прямому ефірі”.

Може бути використана окрема невеличка камера (т.зв. “сек’юріті камера”), а можна й скористатись AV-виходом з тої-ж GoPro.

Але використання GoPro і для зйомки відео і в якості курсової камери має істотний недолік – якщо поставити GoPro на стабілізаційний підвіс, то відео-картинка буде завжди тримати горизонт, а це затрудняє орієнтування в просторі.

Тому камеру вирішив взяти окрему для курсової. Будучи майже впевненим, що я її спалю, взяв якусь найдешевшу на banggood. В принципі, картинку вона передає, але брав я її даремно – чіткість відео так собі, на котрастних ділянках відпрацьовує зле, лінза з вузьким кутом огляду (потім замінив на 2,8мм). Ну для історії даю на неї посилання:

FPV 1/3 Inch HD Color CMOS 600TVL Mini Camera PAL

Далі наведу кілька трохи дорожчих, але значно якісніших камер:

Sony Super HAD CCD 600TVL FPV IR Block Camera 2.8mm Lens – $26

Sony 960H CCD Effio-V 800TVL Ultra WDR Camera 2.8mm Lens OSD

Super WDR 690HTVL Color Pixim Board FPV Camera 2.8mm Lens OSD

Одну з них планую купити найближчим часом (на яку жаба найменш задушить). Я навів всі камери з лінзою 2,8 мм. На мою думку – золота серединка рулить. 3,6 – дає дуже вже малий кут огляду, а 2,1 – надто викривляє картинку :)

Відео передавач+приймач

Про частоти відео я вже десь раніше писав. 5,8 Ггц – частота, на якій я зупинився.

Вибір був досить простий – оптимальне співвідношення ціна-якість – ось такий комплект від Boscam:

rc805_ts353_boscam

Boscam FPV 5.8G 400mW AV Receiver RC805 with Transmitter TS353

Окрім того докупив антенки типу “клевер”, бо ті, що в комплекті, забезпечують малий радіус дії.

Монітор

Дивився на окуляри типу fatshark. Дорого.

На пробу купив монітор типу “для заднього виду”. Має синій екран, якщо більш-менш перешкоди з’являються. Тобто, не дуже придатний для FPV. Навіть лінк на нього не даватиму.

Пізніше ще купив дешевий набір – шолом+монітор на хоббікінг. В нього монітор з хорошим контролером – взагалі без синього екрану. Лінзи френеля не дуже якісні. Ну але вцілому я задоволений.  І планую використати його як основу для шолома з матрицею із високою роздільною здатністю.

OSD

З цим компонентом ситуація взагалі цікава.

На момент, коли я купував FPV комплект, для мого контролера польотів (Naza M Lite) не було жодної OSD, яку б можна було підключати до нього напряму. Тому довелось купити автономну плату – G-OSD.

Особливо нічого поганого не можу сказати про неї. Але все-таки не вистачало показів актуального польотного режиму, рівня газу, радару, а також незручними були покази висоти не від точки старту, а над рівнем моря (доводилось постійно перераховувати в голові).

Про всяк випадок схема підключення G-OSD, може комусь пригодиться:

G-OSD-wiring

Також давно існує проект minnazaosd, який дозволяє кастомізувати дешеву платку minimosd і підключити її до контролера і компаса naza. Але там якась занадто складна для мене пайка, тому це варіант мені не підходив.

І от нещодавно знайшлись друзі з китаю, які реалізували необхідні кастомізації minnazaosd у вигляді готової до використання плати і запустили її в продаж. Відразу кажу, що це таке собі піратство, оскільки minnazaosd хоч і відкритий проект, але не для комерційного використання, а китайці використали його ще й як комерційно… Ну але то таке.

Так от, плата називається S-OSD, і продається ось тут

Також я не полінувався і записав відео підключення S-OSD:


Вцілому своїм комплектом FPV я задоволений. Але камеру потрібно поміняти обов’язково. Також планую переробити куплений шолом, вставивши в нього якіснішу матрицю, яку я вже замовив і вона зараз перебуває десь в небі над Гонконгом :)

Сподіваюсь, публікація була комусь корисною. Па!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>