Будова квадрокоптера. Телеметрія

Мабуть остання стаття з циклу “будова квадрокоптера”. Якщо щось і залишилось – то не дуже цікаве, а якщо забув про щось цікаве – то напишіть вже нарешті це коментарем. Хоч хто-небудь! Хоч щось!

Cats-Lonely-Cat

Справа в тому, що до мене вже приїхав весь комплект для збору мого першого FPV квадрокоптера, а тому з теорією пора зав’язувати і переходити до практики :)

Коротко про телеметрію таки напишу…

Телеметрія (від грецького теле- відстань і метрія – вимір) – це сукупність програмних і апаратних засобів, які дозволяють проводити вимірювання певних параметрів контрольованої системи з подальшою передачею їх оператору (пілоту). У нашому випадку інформація на землю передається по радіоканалу відеопередачі. АЛЕ як робиться, запитаєте ви мене? За допомогою OSD (On-Screen Display) – відповім я вам.

Можливості цієї системи обмежені набором датчиків (або товщиною гаманця), тобто, чим більше датчиків у вашому OSD, тим більше інформації відобразиться у відеоокулярах.

Загалом, OSD може видавати інформацію про: заряд батареї, GPS координати, відстань, швидкість польоту, висоту, частоту обертання двигунів, споживання струму, лінію горизонту та інше.

Якось так воно все виглядатиме в окулярах під час польоту, особливо якщо літати десь в Китаї:

osd-fpv

Підключення виконується по такій схемі:

EzOSD and 12V Camera

 

Тобто, відео-сигнал з курсової камери потрапляє на OSD, там на нього накладаються всі циферки, а далі цей сигнал подається на Vtx. Ну а звідти прямо в окуляри пілоту.

OSD є багато різних, варто радитись на спеціалізованих форумах – який саме буде оптимальним для вашого випадку.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>